آقای روزدار و معرفی یک اثر ارزشمند در شطرنج ایران

با توجه به توانائی ایشان در حوزه های مختلف بخصوص کامپیوتر و الکترونیک و موسیقی ( لازم به ذکر است که ایشان مولف کتابی در زمینه c هستند که قبلا در دانشگاههای ایران (دانشگاه اصفهان)تدریس میشد.) برای اولین بار در ایران توانسته اند پوزیسیونهای مختلف شطرنج را در قالب تصاویر متحرک نمایش دهند. همانطور که میدانید، تماشای یک فیلم و یا یک عکس تقریبا 2 برابر در یادگیری موثرتر است از مطالعه همان مفهوم بصورت متن. و این در نظریه های یادگیری و مخروط یادگیری به اثبات رسیده است. برای همین است که برای آموزش شطرنج به جای توضیح شاخه در قالب متن ، آنرا بصورت دیاگرام و یا فیلم آموزشی در میآورند تا راحتتر درک و به خاطر سپرده شود.و آقای روزدار توانسته اند به مدد این تکنیک ، لحظات حساس و کلیدی بازی های اساتید بزرگ را بصورت تصاویر متحرک نمایش دهند و نمونه کارهای ایشان در وبلاگشان قابل مشاهده است. من همین جا از کلیه دارندگان وبلاگ ها و سایتهای آموزشی سراسر کشور میخواهم چنانچه تمایل داشتند از تصاویر متحرک برای سایتها و وبلاگها و یا حتی در قالب فیلم چند رسانه ای استفاده کنند در قسمت نظرات وبلاگ اقای روزدار ، درخواست خود را ارائه دهند تا با بهترین کیفیت و کمترین هزینه ، بتوانید از این تصاویر متحرک در سایت و یا وبلاگتان استفاده کنید.

و اما اثر ماندگار ایشان برای جامعه شطرنج ایران:

از دیگر توانائی های منحصر به فرد ایشان که شاید در ایران سابقه نداشته است ، طراحی سایت بازی شطرنج آنلاین است.شطرنجبازان محترم حتما مطلع هستند که طراحی یک سایت شطرنج آنلاین ، نیاز به تخصص زیاد در کامپیوتر دارد و فرد باید آگاهی کاملی از طراحی سایت ، هوش مصنوعی ، بانک اطلاعاتی و ... داشته باشد.این سایت یک ویژگی بسیار خوب دارد که در سایتهای مشابه کمتر به چشم میخورد و آن اینکه با سرعت پائین اینترنت ( مخصوصا برای ایران) به خوبی کار میکند.با توجه به اینکه انجام این پروژه شدیدا هزینه بر است و قطعا برای یک شخص خیلی مشکل است از پس هزینه ها بر آید ، من به آقای روزدار پیشنهاد میکنم با ایجاد یک کمپین حمایت از ایجاد سایت شطرنج آنلاین و معرفی یک شماره حساب ، کلیه کسانی که به رشد و پیشرفت شطرنج علاقمند هستند در صورت تمایل ، مبلغی دلخواه به شماره حساب واریز کنند تا صرف پرداخت هزینه ها شود و هر چه زودتر این پروژه به اتمام برسد و شطرنجبازان محترم بهره ببرند. 

آقای روزدار در سایت بسیار معتبر chess.com نیز عضویت داشته و دارای ریتینگ بلیتز 2065 میباشند که ریتینگ بسیار خوبی است.

خوانندگانی که مطالب وبلاگ ایشان را دنبال میکنند بر این نکته واقفند که ایشان تنها وبلاگی در ایران هستند که بازیهای سطح بالا (+2700) را تفسیر میکنند. (بیشتر تمایل ایشان تفسیر قسمتهای حساس و عطف بازیهاست که آنها را بوسیله تصاویر متحرک نمایش میدهد.) 

تسلط ایشان بر ادبیات طنز ، باعث جذابیت مطالب شده و خواننده هنگام مطالعه مطالب ، به هیچ وجه احساس خستگی نمیکند.همانطور که میدانید اکثر (بخوانید تماما) سایتها و وبلاگهای شطرنج در ایران ، مطالب را یا کپی کرده و یا حداکثر هنری  که صرف میکنند ترجمه مطالب سایتهای خارجی میباشد و منظورم این است که خیلی کم به تولید محتوا میپردازند.من نزدیک به 2 سال است که مخاطب وبلاگ ایشان هستم ولی حتی یکبار ندیده ام که مطلبی را کپی و یا حتی ترجمه هم نکرده اند. شخصیت ایشان بگونه ای است که دوست دارند خودشان از ذهنشان مطلب استخراج کنند و در وبلاگ درج نمایند که از این حیث قطعا رتبه 1 سایتها و وبلاگهای کشور را دارند.

از دیگر هنر نمائی های دیگر ایشان ، پیش بینی اکثر بازیها و مسابقات با ریتینگ 2700+ است. همانطور که میدانید پیش بینی ، یک هنر است و بر اساس تجربیات بعلاوه کلی تحلیلهای ذهنی انجام میشود و این طور نیست که فکر کنید کاملا شانسی است. پیش بینی های ایشان قبل از برگزاری بازیها مخصوصا سوپر مسابقات ، باعث ایجاد جو هیجان و نشاط در خواننده و درگیر کردن وی با موضوع میشود.

امید است هر چه سریعتر وبلاگ مسدود شده ایشان ، دوباره بازگشائی شود و اهالی فرهیخته شطرنج بتوانند با مطالعه یادداشتهای ایشان ، بر غنای شطرنجی خویش بیافزایند.

از کلیه شطرنجبازان عزیز درخواست میکنم جهت رفع مسدود شدن وبلاگ آقای روزدار ، با مراجعه به وبلاگ مسدود شده ایشان ، درخواست رفع مسدود شدن را پر کنید.

با تشکر فراوان از کلیه شطرنجبازان محترم

--------------------------------------------------------------------------------------------------

میتوانید از لینکهای زیر به وبلاگهای آقای روزدار دسترسی پیدا کنید:

وبلاگ قدیمی و جدیدا مسدود شده شطرنجی ایشان --- اینجا

وبلاگ جدید شطرنجی ایشان --- اینجا

نمونه برنامه شطرنج آنلاین ( تا تکمیل شدن کامل فاصله زیادی دارد) --- اینجا

وبلاگ موسیقی ---- اینجا

یادداشتهای ایشان --- اینجا

--------------------------------------------------------------------------------------------------

/ 0 نظر / 122 بازدید