آغاز مسابقات جام جهانی شطرنج 2015- باکو (آذربایجان)

مسابقات جام جهانی شطرنج در شهر باکو پایتخت کشور آذربایجان از امروز 20 شهریور 1394 برگزار میشود. از کشورمان استاد بزرگ پویا ایدنی و پرهام مقصودلو به این مسابقات راه پیدا کردند.مسابقات ساعت 3 به وقت ایران آغاز خواهد شد.

با آرزوی موفقیت برای نمایندگان کشورمان

سایت رسمی مسابقه

پخش زنده مسابقه در سایت chessbomb 

پخش زنده در سایت مسابقه ‍‍‍‍

 ______________________________________________________

بازی اول از دور اول:

دور اول جام جهانی با باخت هر دو نماینده کشورمان به پایان رسید.

پرهام مقصودلو در حالی با مهره سیاه به مصاف وسلی سو نفر 12 رنکینگ فیده رفت که بازی تا حرکت 24 تقریبا مساوی دنبال میشد.پیاده پیش تاخته ستون رخ سو مثل خنجری دائما آماده نشانه رفتن به قلب شاه پرهام بود.و این نکته ای بود که پرهام باید دائما مواظب طرحهائی با همکاری این پیاده باشد و همین امر باعث شد کم کم پرهام دچار تنگی زمان شودو چندین بار حرکات مشکوک و اشتباه انجام داد تا اینکه زمان پرهام به زیر یک دقیقه رسید و آنچه نباید میشد اتفاق افتاد.به نظر من پرهام با توجه به اختلاف ریتینگ و همچنین اختلاف تجربه نسبت به همتای آمریکائی ( اصلیت فیلیپینی) بازی قابل قبولی ارائه کرده است.

مشاهده بازی پرهام

پویا ایدنی که وی نیز با مهره سیاه  بود به مصاف شطرنجباز بسیار با تجربه کشور میزبان شهریار ممدیاروف با ریتینگ 2740 رفت.پویا بازی نزدیکی با حریفش به اجرا گذاشت ولی در حرکت 17 با انجام حرکت مشکوک اجازه داد تا حریفش به برتری دست پیدا کند. در ادامه هم با چند حرکت اشتباه باعث برتری قاطع حریف شد و بعد از آن هم بازی را واگذار کرد. علیرغم قدرت حریف  از پویا انتظار بازی دقیقتری میرفت.

مشاهده بازی پویا

/ 0 نظر / 198 بازدید