اتحاد قدرت کاسپاروف و کارلسن

این بهترین خبر محرمانه سال است: مگنس کارلسن در 18 سالگی جزء پنجاه ریتینگ دار برتر جهان است و قدرت افسانه ای گری کاسپاروف را به دست می آورد، شخصی که مشهورترین بازیکن تاریخ شطرنج است.

هدف از این اتحاد این است که در سال آینده کارلسن شماره یک جهان شود.

روزنامه نروژی (VG) این خبر را درج کرده است.

 

alt

 

در تکمیل خبر محرمانه شطرنج ، ستاره مشهور مگنس کارلسن 18 ساله، مشهورترین بازیکن شطرنج، گری کاسپاروف را به عنوان مربی شخصی استخدام کرده است.

هدف از این کار این است تا بازیکن نروژی که هم اکنون جزو پنجاه ریتینگ دار اول جهان است به بهترین بازیکن شطرنج جهان در سال آینده تبدیل شود.

او برای این کار شخصی بزرگ تر از کاسپاروف را پیدا نکرده است.

 

گفته های مربی سابق کارلسن استاد بزرگ شطرنج سیمون اگدستین :

" هیچ کس شایسته تر از او برای مربی گری نیست. "

 

هنگامی که کاسپاروف در سال 2005 بازنشسته شد او مسلما از سال 1985 تا 2000 شماره یک جهان بود.

همکاری ای که تا کنون برای 6 ماه مخفی نگاه داشته شده بود، توسط مگنس کارلسن هم تأیید شد.

او هزینه برنامه های تمرینی خود را فاش نکرد اما بالا بودن این مبلغ را تأیید کرد.

هم اکنون مدیران برنامه های او به دنبال اسپانسر برای کارلسن می گردند.

درحالی که کاسپاروف افسانه ای زیست، کارلسن بزرگ ترین کشش و جاذبه را برای او در شطرنج امروزی جهان دارد. این یک تیم رویایی است.

همکاری با کاسپاروف تا پایان سال آینده قرار گذاشته شده است ولی امکان تمدید آن وجود دارد.

در 15 سپتامبر کاسپاروف برای تمرین دیگری با کارلسن به نروژ می آید. این تابستان کارلسن 14 روز را با کاسپاروف در کرواسی گذراند.

 

گری کاسپاروف به روزنامه VG گفت:

" او اعتقاد دارد که کارلسن اگر چه سنش کم است ولی به مقام اولی جهان خیلی نزدیک است. در 6 ماه کار و تمرین با کارلسن من در او صفات قهرمانان بزرگ را دیدم."

 

برآورد می شود که کاسپاروف مبلغی بیش از 30 میلیون دلار یا 23 میلیون یورو در طول زندگی شطرنجی خود دریافت کرده است و همچنین 20 کارمند که کارهای او را انجام می دهند که شامل راننده ماشین، محافظ و آشپز می شود.

کاسپاروف بعد از کناره گیری از شطرنج چندین کتاب با موضوع شطرنج نوشته است و درگیر مسائل سیاسی هم شده بود اما آنها هیچ پول برای او نداشتند.

به گفته مدیر برنامه های کارلسن، کاسپاروف فقط به یک نفر در جهان تعلیم می دهد و آن شخص کارلسن است زیرا او اعتقاد دارد که کارلسن با استعداد ترین بازیکن است.

 

مگنس کارلسن می گوید که او با کار و تمرین با کاسپاروف به آینده نگاه می کند. او می گوید: " کاسپاروف قدرت و توانایی بی نهایتی برای کار و پشتکاری قوی برای پیروزی دارد و انسانی کمال گرا است. حالا من امیدوارم تا بتوانم بیشتر این صفات را بدست آورم و از آنها استفاده کنم. هدفم این است که شماره یک جهان شوم. "

 

 

alt

شاه و ولیعهد: شطرنجباز افسانه ای روسیه، گری کاسپاروف مربی مگنس کارلسن در تابستان واقع در کرواسی.

 

 

alt

مگنس کارلسن، 18 ساله متولد 30 نوامبر 1990 در تونسبرگ واقع در نروژ.

افتخارات: در حال حاضر جزو پنجاه ریتینگ دار برتر جهان ، در 26 آپریل 2004 کارلسن جوانترین استاد بزرگ جهان با سن 13 سال و 4 ماه و 27 روز


 

alt

گری کاسپاروف، 46 ساله، متولد: 13 آپریل 1963 در باکو آذربایجان و مقیم روسیه

افتخارات: قهرمان جهان از سال 1985 تا 2000 ، نویسنده چندین کتاب شطرنج


/ 0 نظر / 15 بازدید