باز هم تقلب این بار در سایت معروف chess.com

مسابقه  سه شنبه هر ماه در سایت chess.com ،که مخصوص بازیکنان عنوان دار است ، دیشب برگزار شد. در بازیهای دیشب ، دو بازیکن متهم به استفاده از نرم افزار شطرنج در بازیها شدند  و بعد از اثبات مورد اتهامی ، حساب آنها از طرف سایت مسدود شد.

خلاصه گزارش سایت chess.com  در همین موضوع:

در دوم ژوئن 2015 ( 12 خرداد 1394) ما دو عضو عنوان دار سایت را پیدا کردیم که در مسابقه ماهانه سه شنبه در سایت تقلب کردند.

سیستم هائی که ما برای تشخیص تقلب استفاده میکنیم ، بر مبنای ابتکارات و ارزیابی  آماری عمیق قرار دارد. ما سالها در حال گسترش تکنولوژی هستیم و با سرمایه گذاری زیاد در سیستمهای ضد تقلب ، آنرا ادامه میدهیم. ما یک متخصص آمار و سایر افراد موثر را بصورت تمام وقت استخدام کرده ایم.در یک بازی سطح بالا ، ما نگاه ویژه ای به فعالیت بازیکنان فعال در سایت داریم و هماهنگی و کیفیت بازی را با آنچه به ذهن قویترین انسانها و قویترین موتورهای شطرنج ، خطور میکند ، مقایسه میکنیم. ما میلیونها و میلیونها بازی را آنالیز میکنیم و سیستم هایمان را برای تشخیص بازی های انسان معمولی ، فراتر از انسان و سطح موتورها ، توسعه میدهیم.

در دو مورد که اخیرا اتفاق افتاده ، ما مدارک و شواهدی برای برخورد جدی و قدرتمندانه با متقلبان جمع آوری کرده ایم.

با استفاده از تکنیکهای داخلی و محرمانه ،سایت chess.com مشخص کرده است که استاد فیده با نام کاربری Tilicheev_Viacheslav و استاد بین المللی با نام کاربری 9ShMat2  در طی مسابقه از موتور شطرنج استفاده کرده اند.

توضیحات مترجم: بعد از مشخص شدن و اثبات استفاده از موتور شطرنج برای  مسابقه سه شنبه هر ماه ، سایت chess.com بلافاصله اقدام به مسدود کردن حساب کاربری افراد خاطی کرد. در بازی دیشب ناکامورا با Tilicheev_Viacheslav ، ناکامورا توانست با کیش دائم به تساوی دست پیدا کند ولی در بازی با 9ShMat2 ، سوارهای ناکامورا به طرز خیلی بدی غیر فعال بودند و حریف به راحتی توانست بازی را به سود خود به پایان ببرد اما با کمک موتور شطرنج. بعد از اثبات تقلب بوسیله سایت ، ریتینگ بازیکنانی که با دو متقلب بازی کرده بودند و امتیاز از دست داده بودند ، به آنها بازگردانده شد. با توجه به وجود جایزه برای نفرات برتر ، سایت اقدام به اصلاح نفرات برتر کرد که در سایت منبع خبر میتوانید لیست کامل رتبه بندی و چند بازی را مشاهده کنید.

 

این کلمه را یاد بگیریم:                  cheat= تقلب 

ترجمه:سعید یوسفی

منبع: سایت chess.com

 لیست بازیها و رتبه بندی نهائی

 توجه:برای تهیه فیلم بازیها به مدت 2 ساعت با کیفیت بالا و به قیمت 15000 تومان ،کلیه علاقمندان میتوانند در بخش نظرات ، درخواست خود را منعکس نمایند تا با هماهنگی های صورت گرفته ، فیلم ارسال شود.

/ 1 نظر / 170 بازدید
ali

تقلب اصلا کار خوبی نیست انسان هرکس رو فریب بده به خودش که نمیتونه دروغ بگه